sobota, 31 sierpnia 2013

Windows 8 udomowiony w 3 krokachMasz Windows 8? Używanie go sprawia Ci trudności? Nie załamuj się, przedstawię 3 kroki dzięki którym niesforna ósemka wróci do funkcjonalności siódemki. No to do dzieła!

1). Zainstaluj swoją ulubioną przeglądarkę internetową
Dziwi Cie ten krok? Przecież i tak przeglądarka jest odpalona cały czas podczas korzystania z komputera, nawet jak pracujesz w programie magazynowym, czy edytorze tekstu, ona działa w tle abyś mógł być na bieżąco ze światem. Wiec wejdź po raz ostatni w Internet Explorer i użyj tego programu do ściągania innych przeglądarek zgodnie z przeznaczeniem.  Po instalacji przeglądarki uruchom ją i przypnij do paska zadań, niech zawsze będzie pod ręką.

2). Mój komputer i dokumenty na pulpicie
Dostęp do dysków i napędów oraz ściągniętych danych z poziomu pulpitu zapewnisz sobie paroma kliknięciami. Prawy klik myszką na wolne miejsce na pulpicie --> Personalizuj, na nowo otwartym oknie klik na opcje Zmień ikony pulpitu. Zaznaczamy Mój komputer i dokumenty potwierdzamy ok.

3). Przywróć Menu Start
Nie wiem co kierowało Microsoftem przy projektowaniu Windows 8, aby zabrać znane od 18 lat i funkcjonalne menu Start? Nowy system wygląda jakby ktoś wziął poprzedni i potasował opcje, a Ty użytkowniku męcz się i szukaj podstawowych opcji po czterech stronach świata (czterech rogach pulpitu). Na szczęście jest program Pokki, który przywraca funkcjonalność menu Start. W programie możemy ustawić bardzo przydatną funkcję aby komputer po zalogowaniu przechodził od razu do pulpitu z pominięciem interfejsu Metro. Ja ustawiłem szybszy dostęp do panelu sterowania z poziomu Pokki. Można też wybrać kolor menu jasny i ciemny aby dopasować się do reszty wyglądu systemu. Co najważniejsze jest szybki dostęp do opcji wyłączana i restartowania komputera.

Dzięki tym 3 krokom Windows 8 znów nadaje się do użytku.

do ściągnięcia: Pokki
Aktualizacja [28.01.2015]

1000 razy lepszym rozwiązaniem od programu Pokki z punktu 3 jest program: Classic Shell.

do ściągnięcia: Classic Shell
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz