czwartek, 5 września 2013

Życie bez internetuInternet padł! I co teraz? Szybki telefon na infolinie. Dobra przyjęli zgłoszenie, ale na naprawę awarii musimy poczekać. Komputer bez dostępu do internetu w tych czasach staje się zupełnie bezużyteczny. Nie możemy kontaktować na facebooku, przejrzeć niusów z ulubionych stron i sprawdzić poczty. Co teraz? Poniżej kilka rad dzięki którym nasze pudełko da nam chwile relaksu w czasie awarii.

1). Muzyka to nie tylko youtube
Dziś uzależnieni jesteśmy od muzyki z serwisów on-line. Brak internetu to w tym przypadku brak muzyki. Smutne jak cisza. Dobrze za wczasu przygotować sobie playlistę składającą się z naszych ulubionych kawałków. Dobrze mieć zróżnicowaną playlistę, taką na każdą okazje.

2). Film
Pewnie gdzieś po kątach w domu mamy poupychane filmy DVD. Tu najlepiej przygotować na wszelki wypadek dobre filmy które można obejrzeć kolejny raz.


3). Gry
Warto mieć w zanadrzu kilka gier, które działają bez internetu i się szybko nie nudzą. Ważne żeby instalowały się bez niespodzianek, albo mieć pościągane wszystkie łatki żeby wszystko działało bez zarzutu. Tu mam dla was propozycje: 123 Free Solitaire - karty, które zawsze się sprawdzą

do pobrania 123 Free Solitaire

4). E-book
Brak czasu na czytanie dotyka nas wszystkich. Teraz kiedy internet nam nie przeszkadza, może warto się doszkolić.

5). Porządki na dysku
Zamiast bezproduktywnie kreślić prostokąty na pulpicie możemy zająć się porządkowaniem naszego dysku. Możemy przejrzeć zrzucone zdjęcia z aparatu, posegregować je w odpowiednie foldery i usunąć rozmazane ujęcia. Na to nigdy nie ma czasu. Sprzątania pewnie wymaga pulpit i katalog download. W tym drugim jest pełno jednorazowo pobranych śmieci, ale pewnie znajdują się perełki które warto zachować.

6). Wyjście z domu
Życie to nie tylko internet. Może awaria to chwila aby odetchnąć trochę od cyfrowego świata i spotkać się ze znajomymi w realu. Wyjść do miasta, pobiegać, na rower - jest masa możliwości


7). Koło ratunkowe
Kiedy to absolutnie musimy połączyć się z internetem zawsze możemy próbować połączyć się przez telefon. W obecnych czasach każdy model ma tą możliwość. Trzeba się wcześniej upewnić że wszystkie ustawienia są poprawne. Można też podłączyć telefon do komputera i używać jako modem.


Czy ktoś z Was zastanawiał się wcześniej nad tą kwestią. Czy gdyby w tej  chwili odciąć Wam internet nie załamaliście bezradnie rąk? Czy ten post skłania Was do przygotowania w tej sprawie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz