czwartek, 15 sierpnia 2013

Skrzynka z narzędziami #1

Każdy fachowiec powinien być dobrze wyposażony. Wiadomo im ma specjalistyczne i precyzyjne narzędzia, tym wykona swą robotę szybciej i sprawniej. Przekonałem się o tym dziś zaciskając końcówki kabla telefonicznego za pomocą nożyczek, noża, deski do krojenia i śrubokręta. Cała robota miała mi zająć pół godziny, a przeciągnęła się do półtorej.

Programy to narzędzia którymi posługujemy się obsługując komputer. Dziś chciałbym Wam zaproponować kalkulator. Co? Kalkulator? Przecież to ustrojstwo jest w każdym komputerze! Fakt, ale najbardziej wygodnym kalkulatorem z jakim się dotąd spotkałem jest:

HEXelon MAX 6Umożliwia on zapisywanie działań w nawiasach jak na kartce papieru, dzięki temu nie pogubimy się w naszych działaniach. Notacja 2(25*3)-14 i możliwość edycji jej w każdej chwili, lepiej nam odda ciąg działań niż suchy wynik i główkowanie co wpisywaliśmy po kolei w zwykłym kalkulatorze. Program ma 3 oddzielne ekrany do wykonywania działań co nieraz bardzo ułatwia pracę. Cyfry w nim są duże i czytelne co pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania. Hexelon jest bardziej rozbudowanym kalkulatorem naukowym, zgłębienie jego wszystkich funkcji nie będzie dane każdemu śmiertelnikowi.


Zapraszam do pobrania go z poniższego linku:

http://www.hexelon.com

Program domyślnie instaluje się w języku angielskim i na początku najlepiej wejść w opcje i zmienić język na polski. Polecam także pobawić się opcjami zapamiętywania ciągów działań na pierwszej karcie w ustawieniach programu.

Dziś nasza skrzynka z narzędziami wzbogaciła się o bardzo dobre bezpłatne narzędzie :).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz